سیستم عامل کامپیوتر من

اولین سیستم عاملی که من با آشنا شدم داس بود. این سیستم عامل را در دبیرستان وقتی که درس کامپیوتر داشتیم می خواندیم. بعدها که وارد دانشگاه شدم با ویندوز ۹۸و xp آشنا شدم.

تا مدتی کامپیوتر های ما سیستم عامل ویندوز داشتند. گاهی برای آزمایش لینوکس ردهت هم نصب می کردم. این شروع آشنایی من با دنیایی بی پایان کدباز بود. اکنون نزدیک به یک سالی که از خرید کامپیوتر خانگی خودم می گذرد فدروا تنها سیستم عاملی بود که بر روی آن نصب می کنم. دلایل زیادی برای استفاده از لینوکس دارم. مهمترین و شاید اساسی ترین دلیلی که لینوکس را ترجیح دادم نحوه دسترسی سیستم عامل به هارددیسک است. همه شما هایی که از ویندوز استفاده می کنند حتما متوجه شده اید که بعد از مدتی سرعت سیستم شما کند می شود. بعدا باید ویندوز آن را عوض کنید. اگر کسی مانند باشید که حوصله سرو کله زدن با ویندوز را نداشته باشد حتما به سراغ لینوکس ها می روید

در نظر نخست ممکن است سیستم عامل لینوکس دشوار به نظر آید ولی وقتی کمی با آن سر و کله می زنید متوجه می شود که آموختنش کار دشواری نیست. برای استفاده فارسی زبانان لینوکس بهترین گزینه است زیرا همه حروفی که در لینوکس به کار می روند فارسی شده هستند ولی حروفی که در ویندوز استفاده می شوند عربی اند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *